Marika Furmańczak
12637130_1126475067386205_579975530_o

Dietetyk

Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na kierunku Dietetyka. Edukator żywieniowy projektu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”. Współautorka cyklu warsztatów kulinarno-przygodowych dla dzieci „Podróż dookoła talerza-przygody Ewki Marchewki i Arturka Brokułka”.

Ceni swoją pracę za możliwość realnego wpływu na zdrowie pacjentów. Uważa, że odpowiednia dieta jest istotnym elementem prewencji, jaki i leczenia powszechnych chorób. Nie pracuje według schematów – każdy pacjent do gabinetu przychodzi ze swoją własną historią i wymaga spersonalizowanej terapii. Za nadrzędny cel stawia sobie opracowanie takiego planu żywieniowego, który zadba nie tylko o zdrowie, ale i podniebienie klienta. Pacjenci znajdują w niej wsparcie i zrozumienie, a kiedy trzeba również motywację do dobrej zmiany.

Specjalizuje się w dietetyce pediatrycznej. Wspiera rodziny we wprowadzaniu i utrzymywaniu prawidłowych nawyków żywieniowych. Pokazuje rodzicom i ich dzieciom, jak w praktyce wygląda szczęśliwy świat zdrowego jedzenia.